+48 32 453 03 14  info@e-composites.eu

Energy Composites mieści się w Wodzisławiu Śląskim w województwie śląskim. Jest zlokalizowana w centrum Rybnickiego Okręgu Węglowego, który obecnie zamieszkuje prawie 500 tysięcy osób.

Nasza firma wchodzi w skład grupy kapitałowej Alumast S.A., która od 2007r. zajmuje się produkcją słupów kompozytowych oświetleniowych. W 2014 roku stworzyła markę Energy Composites, będącą już teraz jest prężnie rozwijającym się producentem kompozytowych rozwiązań dla branży energetycznej.

Główną ideą było stworzenie firmy, produkującej innowacyjne i najwyższej jakości produkty kompozytowe. Oferta obejmuje słupy przesyłowe i kratowe oraz słupy serwisowe segmentowe 9 metrowe. Dodatkowo w naszym asortymencie znajdują się słupy teletechniczne, a także mobilna linia serwisowa.

Słupy cechują się lekkością, wysoką trwałością, brakiem wartości złomowej oraz tym, iż są izolatorami. Jako że słupy kompozytowe są ultralekkie, niepotrzebny staje się ciężki sprzęt montażowy.

Specjalną ofertę firmy uzupełnia wynajem i leasing linii serwisowej SN i nN oraz linii oświetleniowej.

Zajmujemy się również utylizacją naszych słupów kompozytowych, które w 100% poddają się recyklingowi.

Jesteśmy firmą, która osiąga sukcesy nie tylko w kraju, ale i za granicą. Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta.

Współpracujemy z liderami branży energetycznej, takimi jak Tauron, PGE czy Enea.

Jesteśmy spółką zależną firmy Alumast S.A.